ДАН СВЕТОГ САВЕ

Датум: 28. Januar 2022 12:03 Категорија: Новости

У четвртак, 27. јануара, поводом обележавања Дана Светог Саве као школске славе,  одржане су активности као што је школски квиз и изложба ликовних радова у  холу школе "Георги Димитров".

Квиз се састојао из неколико игара, где су ученици показали своје знање и брзину у решавању задатака.

Направљени су панои у част првог српског архиепископа и просветитеља.

Ученицима је на часовима веронауке указано на живот и значај Светог Саве. Дискутовало се и о легендама и причама у којима се Свети Сава приказује не само као архиепископ, књижевник и законодавац, већ и као неко ко је ширио мудрост и хришћанску мисао међу људима, и у правом смислу речи просвећивао народ.

Ученицима су све активности биле веома интересантне и занимљиве и сви су у овај сазнајни процес били подједнако укључени.

Празник Свети Сава установљен је за школску славу 1840. год. на предлог Атанасија Николића, ректора Лицеја - прве Више школе у Србији.

Због актуелне епидемиолошке ситуације, препоруке Министарства просвете су да нема већих приредби и масовних окупљања.