Светски дан здраве хране

Датум: 19. Oktobar 2021 15:54 Категорија: Новости

Други пут за редом обележен Светски дан здраве хране ( Световен ден на здравословните храни).

Основни циљ обележавања овог дана је  промоција здравих животних навика – здраве, разноврсне и правилне исхране, која је најбитнији фактор за здравље свих.

Епидемија вируса Ковид 19 није нас спречила да прославимо овај дан, чак је она и разлог више да се хранимо здраво и јачамо наш имунитет, како бисмо били здрави и редовно ишли у школу.

Ученици који похађају  обогаћени Једносменски рад заједно са својим координатором   у холу школе направили су пано на коме је представљена химна „ Здравој храни у част“ и ликовна изложба ученика четвртог разреда на тему „ Распевано воће и поврће“.

Ученици су донели разноврсно воће и поврће којем су украсили јесењу корпу.

У једној корпици су се налазиле скоро све врсте јабука које успевају у нашем крају.

Припремили су и послужење за све ученике школе у виду воћне салате сервиране у папирним корпицама, као и воћне  ражњиће. Деца су се послужила и незаобилазном здравом и укусном грицкалицом , односно обланде са медом.

Затим  су уживали у дивили се изложби свакојаких интересантних фигурица направљених од воћа и поврћа.

На крају сваки ученик је добио по једну домаћу, сочну непрскану јабуку.