Обележавање школске славе Свети Сава

Датум: 13. Februar 2023 17:40 Категорија: Новости

Дана 27.01.2023. године - Обележавање школске славе Свети Сава директорка са сарадницима, вероучитељицама, ученицима-присуствовали су Литургији у храму "Рођење Пресвете Богородице", где је пререзан славски колач.

Ученици су имали радионицу "Спремање славског колача", тако да и ученици су пресекли славски колач, који су са љубављу спремили.
Протојереј Зоран Стојанов, охрабрио нас је својом беседом у ком нас је подсетио о животу Светог Саве, са жељом да идемо Светосавским путем, братској љубави,искреном поштењу уз цитат "Свети Саво, ти помози да живимо сви у слози"!
Ученици и вероучитељи су направили хамере који су били изложени у припрати храма "Рођење Пресвете Богородице".
У холу школе"Георги Димитров"изложени су ликовни радови где су ученици са вероучитељицом уредили пано.
Направљен је и пано у школи у с.Рајчиловци у част првог архиепископа и просветитеља.
 Наставници и ученици су приредили Свечану Светосавску приредбу која је била одржана у спортској сали.
У свеченом расположењу ученици су показали такмичарски дух, знање, вештине,...