Радионица „Дан планете Земље“

Датум: 22. April 2022 20:15 Категорија: Новости

Радионица „Дан планете Земље“
У оквиру Пројекта „Једносменски рад“, одржана је креативна радионица поводом  Дана планете Земље .
Натавници су одржали  радионицу  „Дан планете Земље”. Богати и занимљиви прилози, заинтересованост и активност ученика показали су колико су ученици схватили значај очувања животне средине, а самим тиме и наше планете Земље.
Циљ радионице је био да деца науче како уз неке мале промене у свакодневном животу, променом одређених навика, можемо да допринесемо да наша планета изгледа лепше и чистије.
На теоријском делу се говорило о значају дрвећа, сунчеве стветлости, колико је важно да нам реке буду чисте, о загађењу природе, рециклирању…
Други део радионице се нарочито допао нашим другарима, јер су имали прилику да покажу  свој мироглед о будућности нашег заједничког дома у форми цртежа, ручног рада и кратког видео филма.
Будимо одговорни и чувајмо планету!

Наставници који су радили по пројекту: Милена Миленова, Оливера Евтимов, Слађана Ангелов и Оливера Иванова.
Видео филм: „Тужна прича планете Земље“
Текст: Луција Тасић
Илустрације и звук: Деца IV2 разред