17. MART

Датум: 07. April 2022 17:08 Категорија: Новости

Ученици ОШ “Георги Димитров“ су у сарадњи са учитељимa, наставницима српског и бугарског језика и школским библиотекаром учестввали на 53. Смотри рецитатора.
После спроведеног школског такмичења, 32 ученика су учествовала на општинском такмичењеу 17.марта 2022.год. у категоријама млађег и средњег узраста.

У категорији млађег узраста 1. место освојио је Мартин Миленов – 4. р. рецитацијом „Плава звезда“ од Мирослава Антића, 2.место је освојила ученица 3.разреда Анастасија Цеков, рецитовањем песме „Шта је отац“ –Драгана Лукића и 3.место освојила је Милица Иванова, ученица 2.разреда ,рецитацијом „Болесник на три спрата“ –Бранка Ћопића.

У категорији средњег узраста 1.место освојила је Теодора Рангелова,ученица 8.разреда,  песмом Десанке Максимовић - „Грачаница“,  2.место је освојила Драгана Николов , ученица 6.разреда песмом Војислава Илића – „Свети Сава“  и 3. Место ученица 5.разреда, Марија Тодорова, песмом Мирослава Антића – „Шашава песма“.

За уложен труд, такмичари који су освојили прво, друго и треће место у обе категорије су  добили скромне поклоне.