УПИС БУДУЋИХ ЂАКА ПРВАКА ЗА ШКОЛСКУ 2022/2023 ГОДИНУ

Датум: 06. April 2022 19:20 Категорија: Новости

Поштовани родитељи будућих ђака првака,

Обавештавамо вас да ће упис деце у први разред основне школе за школску 2022/2023. годину почети 1. априла.

Право на упис у први разред имају деца рођена у периоду од 1. марта 2015. године до 29. фебруара 2016. године.

И ове године родитељима је доступна услуга заказивања термина за упис електронским путем преко портала еУправа (https://euprava.gov.rs).

Ради електронског уписа ученика, потребно је да родитељ има код себе личну карту и матични број детета.

Родитељи, приликом уписа, не подносе ниједан документ у папирном облику. Подаци из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта, подаци из здравственог информационог система, као и уверење о обављеном обавезном предшколском програму прибављају се по службеној дужности, електронским путем.

Информације у вези са термином обављања лекарског прегледа и тестирања будућих првака, добићете од стручне службе школе (педагога и психолога).

Тестирање ће се вршити у просторијама школе.

Добро нам дошли!