Радионица „ПРОЛЕЋЕ“

У оквиру обогаћеног једносменог рада, са ученицима од првог до осмог разреда организована је радионица посвећена пролећу. Пролеће је доба буђења природе, када сваки кутак зеленила врви од цветова, птица, инсеката… Ово богатство живота сјајна је инспирација за креативне активности са децом. Да би се добио и леп пано потребно је имати истанчан осећај за комбинацију материјала, сигурну руку и око и осећај за склад и лепоту боја и облика. У оквиру обогаћеног једносменског рада ученици су испробавали своју креативност у дизајнирању симбола пролећа. За њих су били потребни материјали које се могу наћи у сваком домаћинтву – тестенине, папирни тањири, корпице за мафине, пластичне флаше, картонске ролне и амбалаже за јаја, вуница, штипаљке… Циљ радионице је да подстиче дечју машту и креативност, развија осећај за лепо, као и осећај за тимски рад и пријатељство кроз креативно проведено време. Наставници који су радили по пројекту: Милена Миленова, Оливера Евтимов, Слађана Ангелов и Оливера Иванова.