Угледни час историје

Датум: 15. Decembar 2022 18:03 Категорија: Новости

Угледни час историје

Данас је одржан угледни час историје у одељењу V/2. Користећи ИКТ технологију наставник Ивица Арсов и наставница Милена Миленова представили су Египат и његове карактеристике и одлике. Ученицима су предочене могућности коришћења виртуелних глобуса и слободних WЕВ Мап сервиса у настави Историје и Географије: ”Google Earth”, “Google Maps”, “Open Street ”Maps”, “ World map atlas 2017.” , “3D Street View” “Sky Map”. Уз помоћ ових апликација, ученицима је омогућено да на часу историје пропутују Египат, посете омиљене туристичке дестинације, уз могућност прављења најкраће 3D путање.

ПОСЕТА САЈМУ КЊИГА У НИШУ

Датум: 11. Decembar 2022 20:36 Категорија: Новости

У суботу, 26. новембра 2022. године, ученици и наставници наше школе посетили су Сајам књига у Нишу.

Међународни дан толеранције

Датум: 20. Novembar 2022 18:46 Категорија: Новости

У окиру ОЈР 16.11.2022г одржана је презентација Толеранција и Безбедност младих у школској кухињи ! Презентацијије су припремили учесници ОЈР Гимназије Босилеград, а презентовали исте Андријана Илијев, Јасмина Митов и Милјан Цеков уз присуство координатора ОЈР Лазара Стојнева као и одређених наставника и педагога ОШ Јелице Митрев.

Дан толеранције 2022 год.

Датум: 16. Novembar 2022 17:25 Категорија: Новости

Дан толеранције 2022 год.

Културен фестивал „EntreCultFest“

Датум: 16. Novembar 2022 17:10 Категорија: Новости

Културен фестивал „EntreCultFest“

Културен фестивал „EntreCultFest“, по проект „Предприемчивост и свързаност на младите хора на Балканите чрез творчество и култура“, по програма „Еразъм +“, КД2, учениците от нащо училище и Гимназията имаха възможност да присъстват на бройни лекции, изложби и работилници по музика, народни танци, фотография, анимация, филигранство (обработка на сребро), керамика и др.

Друго место на окружном такмичењу у стоном тенису у Врању

Датум: 28. Oktobar 2022 10:02 Категорија: Новости

Друго место на окружном такмичењу у стоном тенису у Врању

Миљан Митков, Борислав Григоров и Андреј Миланов, освојили су друго место на окружном такмичењу у стоном тенису у Врању

Ритам Европе

Датум: 17. Oktobar 2022 12:17 Категорија: Новости

Ритам Европе

Наши ученици Милкица Дионисијева, Нора Гонев, Ивана Игњатов и бивши наш ученик Мартин Дионисијев, који су уједно и чланови музичке секције, учествовали су у музичком такмичењу ,,Ритам Европе." Они су ове године заузели осмо место у конкуренцији од двадесет и два града која су учествовала. Песмом ,, Хава нагила" представили су Израел.

Светски дан здраве хране 2022 год.

Датум: 14. Oktobar 2022 16:53 Категорија: Новости

Светски дан здраве хране 2022 год.

Јесења чаролија

Датум: 14. Oktobar 2022 16:34 Категорија: Новости

Јесења чаролија

Ученици нижих разреда у централној школи су у оквиру ,,Једносменског рада" приказали како доживљавају јесењу чаролију. Овом радионицом ученици изражавају стваралачке способности, развијање маште и креативни начин мишљења,као и своју оригиналност.

Угледни час (хемија-биологија)

Датум: 14. Oktobar 2022 16:22 Категорија: Новости