ДЕЧИЈА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА-ВРАЊЕ

Датум: 18. Maj 2021 08:53 Категорија: Новости

ДЕЧИЈА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА- ВРАЊЕ

Ученице осмог разреда Екатарина Миланова, Сања Радојков и Ивана Васев учествовале су на дечијој ликовној колонији у Врању. Званично је отворена друга Дечија ликовна колонија у организацији ЈУ Народни универзитет Врање. У име Града ову манифестацију отворила је Изабела Савић, већница за туризам, а у име организатора присутнима се обратила и директорка Народног универзитета Гордана Димитријевић. Учесници првог дана Колоније су ученици старијих разреда основних школа из Босилеграда, Владичиног Хана, Врањске Бање. Врањски основци заједно са полазницима Ликовне радионице учествоваће сва три дана трајања Дечије ликовне колоније. У пријатном амбијенту реновираног Градског парка започет је богат и садржајан програм Колоније. Учесници ће цртати графитом, радити воштаним, акрилним и другим бојама на различитим подлогама. На крају сваког дана Колоније, наши гости из школа Пчињског округа обићи ће актуелне изложбе у обе врањске Галерије.