Јесењи ђачки базар

У дворишту Основне школе „Георги Димитров“ у Босилеграду је одржан Јесењи ђачки базар где су ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда продавали ручно израђене сувенире и украсе од природних материјала - лишћа, жира, шишарки, орашастих плодова, семенки и других јесењих дарове природе. Биле су изложене разне рукотворине и креативне идеје које су, поред ученика основне школе и њихових наставника, куповали и родитељи, ученици и професори Гимназије као и други грађани. Базар је део програма који спроводи Тим за међупредметне компентенције у школи, на чијем је челу наставница Милена Миленова. „Пројекат се спроводи према наставном плану и програму како би деца усвојила нека знања из области предузетништва и маркетинга и развила своје вештине и креативност. Са задовољством су прихватили иницијативу и неколико недеља су сакупљали јесење дарове од којих су израђивали накит, украсе и сувенире“, рекла је Миленова и додала да су у пројекту били укључени наставници из различитих предмета. Нагласила је да ће ученици сами одлучити како ће искористити сакупљена средства.