24.05.2023г од.

У Дому културе у Босилеграду 24. маја 2023. године са почетком у 13.00 часова одржана је Свечана академија поводом Дана словенске писмености и културе. Програм су својим присуством увеличали ученици, наставници , родитељи, представници локалне самоуправе, као и гости из Уба. Наша школа је у сарадњи са Гимназијом и предшколском установом ,,Дечија радост“ организовала пригодан програм. Свечаност је започела химном, коју су извели ученици петог разреда. Затим је директорка ОШ ,,Георги Димитров“ Снежана Апостолов све присутне подсетила на значај дела Ћирила и Методија. Након тога представили су се најмлађи рецитатори из предшколске групе, а затим и ученици из ОШ и Гимназије. Програм су употпунили млади музички таленти својим нумерама. Свечаност је завршена са жељом да се овај празник и нaдаље обележава пригодним културним догађајима у нашем граду.
Обележен светски дан породице

Шта знаш о здрављу, шта знаш о Црвеном крсту 2023

Осликавање ускршњих јаја

Професори са Етнографског музеја из града Етрополе одржали су традиционалну радионицу осликавања ускршњих јаја воском.
ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Монотипија на плексигласу

Ликовна култура
Лавирани туш